czwartek, 30 października 2014

Minimalizm- kosmetyki kontra jedzenie

Od jakiegoś czasu nasza skóra sprawia nam coraz więcej problemów jest poszarzała, chropowata, łuszczy się, swędzi,jest zaczerwieniona, pojawiają się stany zapalne.
I co robimy?
Oczywiście idziemy na zakupy do drogerii. Kupujemy różne kremy tańsze i droższe w których niestety stężenie substancji aktywnych jest niewielkie. Smarujemy się tymi mazidłami od rana do wieczora a tu nic... Dalej nie chce nam się patrzeć w lustro.
Co robimy dalej?
Decydujemy się na antybiotyki, retinoidy czy sterydy. Efekt niestety utrzymuje się tylko gdy stosujemy te leki, przy każdej próbie odstawienia objawy skórne wracają ze zdwojoną mocą.

A co zrobiłby nasz minimalista?
  • Wykonałby test nietolerancji pokarmowej a następnie wyeliminowałby ze swojego organizmu stan zapalny. Jątrzący się stan zapalny działa niszczycielsko na różne narządy i tkanki w naszym ciele. Układ immunologiczny produkuje między innymi przeciwciała i cytokiny, które po prostu zabijają nasze własne potrzebne nam komórki !  
Wyeliminowanie stanów zapalnych jest podstawą do pozbycia się problemów skórnych. Nie leczona nietolerancja pokarmowa u każdego ujawnia się w inny sposób, często objawy skórne współistnieją z innymi dolegliwościami. Zastosowanie diety eliminacyjnej która z jednej strony odciąży układ odpornościowy  a z drugiej wzbogaci nasza dietę w niezbędne składniki pokarmowe przynosi niesamowite efekty :)

  • Wybrałby się na zakupy na targ/rynek lub do sprawdzonego sklepu z organiczną żywnością i zamiast kosmetyków kupiłby wartościowe jedzenie. Trzymając w ręku dietę eliminacyjną kupowałby spokojnie, rozważnie i tylko to co przyniesie mu zdrowie i promienny wygląd skóry.
Bo dla świadomego minimalisty liczy się jakość produktów które spożywa. Jeśli jajka to tylko "zerówki" albo od znajomego gospodarza to samo tyczy się mięsa. Kasze i zboża tylko z ekologicznego rolnictwa a do tego zimnotłoczone oleje roślinne bogate w kwasy omega 3 i witaminy.

Pomogliśmy już tysiącom pacjentów!
Poczytaj sukcesy naszych pacjentów.


Nasze doświadczenie wskazuje, że przy przestrzeganiu naszych zaleceń u ok. 70%  naszych pacjentów:
  • poprawi się elastyczność i gładkość skóry
  • zyska ona zdrowy i równomierny koloryt 
  • zmniejszy się suchość, swędzenie i podrażnienie
  • ustąpią wypryski i inne zmiany zapalne
Więcej informacji o nietolerancji --> TU

A.M.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...