sobota, 6 grudnia 2014

Odpowiedzi na Wasze pytania cz.1

Dziękujemy za tak wiele ciekawych pytań :) Ponieważ chcemy udzielić Wam jak najbardziej przydatnych i wartościowych odpowiedzi dlatego podzieliliśmy pytania tematycznie. Dziś naturalne preparaty i zielona kawa.


1. Jakie środki naturalne możecie polecić na odchudzanie?

Podobnie jak w przypadku leków również środki naturalne takie jak zioła czy przyprawy należy dobierać indywidualnie do danej osoby. W naszej praktyce stosujemy u jednych pacjentów mieszanki ziołowe o działaniu uspokajającym u innych natomiast proponujemy diety z przyprawami pobudzającymi metabolizm. Każdy nasz pacjent jest dokładnie badany, dzieli się z nami swoją historią oraz rozwiązuje test psychodietetyczny i dopiero na tej podstawie decydujemy które zioła czy przyprawy będą mu służyć a nie jeszcze bardziej nasilą jego problemy zdrowotne. Poza tym niektóre choroby przewodu pokarmowego uniemożliwiają stosowanie niektórych preparatów.

Producenci suplementów czy "nowych cudownych produktów odchudzających" obiecują wspaniałe efekty, trzeba jednak pamiętać, że jeśli naprawdę zależy nam na schudnięciu to same preparaty ziołowe nie wystarczą. Można powiedzieć, że w procesie chudnięcia za nasz sukces odpowiedzialna jest w:
  • 70 % dieta
  • 29% wysiłek fizyczny
  • 1% inne
I właśnie w tych innych znajdują się się preparaty wspomagające odchudzanie. Są one dobrym dodatkiem w procesie odchudzania ale niestety same w sobie nie dadzą nam szczupłej sylwetki.

Jeszcze w tym tygodniu na blogu opublikujemy artykuł dotyczący kwasów tłuszczowych i w nim szerzej poruszę temat suplementacji naszej diety tłuszczami omaga 3, DHA, ALA itd.


2. Czy zielona kawa oczyszcza organizm z toksyn?

Zielona kawa ma sporo antyoksydantów, czyli związków które eliminują wolne rodniki w naszym organizmie. Każdy produkt bogaty w antyoksydanty faktycznie pomaga naszemu organizmowi "oczyścić się"-pozbyć się szkodliwych produktów przemiany materii ( toksyn).
Głównym przeciwutleniaczem obecnym w zielonej kawie jest kwas chlorogenowy (CLA).
Zielona kawa nie ma wyłączności na ten przeciwutleniacz, bardzo wiele innych produktów spożywanych przez nas na w dużych ilościach jest bogata w kwas chlorogenowy. 
Zielona kawa podobnie jak palona kawa zawiera kofeinę, dlatego nie możemy jej pić zbyt wiele.

PRODUKTY BOGATE W CLA:

- Ziarna kawy
- Nasiona słonecznika
- Jagody
- Liście herbaty
- Suszone śliwki
- Ziemniaki
- Pomidory
- Orzeszki ziemne
- Jabłka
- Czosnek  i wiele innych.

Czy teraz mając tą wiedzę zielona kawa jest tak niesamowitym produktem? Czy nie lepiej na śniadanie zjeść  musli z jagodami, suszonymi śliwkami i słonecznikiem a do tego napić się filiżanki aromatycznej tradycyjnej palonej kawy ? :)

Wkrótce kolejne odpowiedzi na Wasze pytania :)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...