czwartek, 5 lutego 2015

Nietolerancja pokarmowa przyczyną niepłodności?

Niepłodność staje się coraz większym problemem, już jedna na 4-5 par ma problem z zajściem w ciążę. Problemy z poczęciem mogą być spowodowane zarówno złym stanem zdrowia przyszłej mamy jak i taty. Najważniejsze to pamiętać, że niepłodność jest stanem odwracalnym i po odpowiednim zadbaniu o własne zdrowie staniemy się szczęśliwymi rodzicami :)

Wieloletnie i nieświadome spożywanie produktów nietolerowanych powoduje miejscowy lub uogólniony stan zapalny w naszym organizmie.  Doświadczenie zarówno nasze jak i innych specjalistów zajmujących się problemem nietolerancji pokarmowej pokazuje, że zastosowanie diety eliminacyjnej pomaga przywrócić zdrowie i umożliwić zostanie rodzicem.


Nietolerancja pokarmowa jest to nieprawidłowa reakcja organizmu powstająca z udziałem układu odpornościowego i swoistych przeciwciał IgG. Kompleksy immunologiczne powstałe z przeciwciał IgG i fragmentów białek pokarmowych  znajdują się w naszej krwi i wędrują po ciele indukując stan zapalny w różnych układach i narządach. Niestety dopóki spożywamy nietolerowane produkty ciągle tworzą się przeciwciała i atakują nasze własne tkanki -autoagresja. 

Odpowiednio dobrana dieta dla przyszłych rodziców poza dostarczaniem wartościowych produktów odżywczych musi również zlikwidować stan zapalny w organizmie dlatego w naszej praktyce korzystamy z testów na nietolerancję pokarmową (wiecej informacji--> tu).Nietolerancja pokarmowa a alergia- grafika 
A.M.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...