piątek, 7 listopada 2014

Skąd bierze się zespół przeciekającego jelita?


Główne przyczyny zespołu przeciekającego jelita (Z.P.J.):
  1. Dysbioza
  2. Zła dieta
  3. Przewlekły stres
  4. Nadmiar toksyn 
1. Dysbioza jest to brak równowagi pomiędzy probiotycznymi, dobrymi bateriami a chorobotwórczymi, złymi bakteriami, wirusami i grzybami. Korzystne bakterie wytwarzają ochronny śluz na powierzchni komórek nabłonka jelitowego. Jeśli obserwujesz u siebie objawy Z.P.J. to w Klinice OTC  wraz z testem nietolerancji pokarmowej F.I.T. wykonaj DysbioCHECK.  Te kompleksowe badania wskażą jakie są główne przyczyny Zespołu Przeciekającego Jelita u Ciebie i jak go leczyć. 
Bakterie probiotyczne wytwarzają ochronną barierę śluzowa, uszczelniają jelita.
  
2. Zła dieta niestety przyszło nam żyć w świecie wypełnionym "śmieciowym jedzeniem". Nie musimy już dodatkowo truć się lekami bo żywność jest wystarczająco przepełniona chemią i zmodyfikowana genetycznie. Brakuje w naszej diecie produktów które odżywiłyby dobre bakterie a przegoniły złe, dzieje się na odwrót nadmiar cukrów prostych, tłuszczy i brak naturalnych probiotyków w diecie promuje rozwijanie się  miedzy innymi drożdżaków (Candida).

3. Przewlekły stres - był, jest i będzie. Postaraj się wprowadzić polecany przez nas plan minimalny -sport, planowanie i oczyścić przestrzeń wokół siebie a poczujesz różnice w jakości życia. Wysypiaj się i jedz o określonych godzinach, da Ci to poczucie stabilizacji bezpieczeństwa i poziom stresu obniży się.

4. Toksyny - niestety leki mają to do siebie, że pomagając na jedno schorzenie szkodzą innym narządom w naszym organizmie. Chcesz ograniczyć ilość spożywanych leków?  W naszej Klinice wielu pacjentów wraz z utratą kilogramów pod okiem lekarza odstawiło leki :)

 
Poniższy schemat obrazuje jak toksyny, dieta i stres wielokierunkowo rozszczelniają jelito. Powodują powstanie dysbiozy oraz wpływają bezpośrednio  na komórki jelitowe. 
Główne przyczyny zespołu przeciekającego jelita.

 A.M.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...