poniedziałek, 27 października 2014

Minimalizm- Planowanie i tworzenie list

Znowu nie potrzebujesz wiele żeby zabrać się do tego zadania wystarczy kawałek papieru i długopis.
 Pisz od podpunktów i używaj haseł- im krócej tym lepiej.

Nic tak bardzo nie pomaga, szczególnie gdy obowiązków jest dużo jak właśnie wypisanie wszystkiego od podpunktów. Gdy już wykonasz taką listę poczujesz ulgę- wypunktowane problemy, projekty do zorganizowania i inne obowiązki stają się łatwiejsze do rozwiązania :)

Ponieważ zajmujemy się odchudzaniem i propagowaniem zdrowego stylu życia oto przykładowa lista spraw do załatwienia w tym tygodniu:

 Moje zdrowie
  • iść na wizytę kontrolną do OTC
  • kupić jedzenie potrzebne do diety
  • kupić pudełka na jedzenie do pracy
  • iść na fitness we wtorek i czwartek
  • doczytać i ściągnąć na telefon krokomierz
  • zaplanować sobotnią wyprawa do lasu
 Dobrze gdy już na tej liście dokładnie określisz kiedy masz zamiar coś zrobić, unikniesz w ten sposób przekładania np. spaceru czy zajęć fitness.

Zanim zabierzesz się za pisanie listy zakupów weź do ręki dietę opracowaną przez dietetyka OTC i policz dokładnie ile jedzenia potrzebujesz kupić dla siebie i swojej rodziny. Dzięki temu nie kupisz czegoś za dużo lub za mało.

Przygotowywanie i pakowanie jedzenia do pracy/ szkoły to prawdziwa sztuka. Aby jedzenie przetrwało podróż i ciągle wyglądało smacznie musisz zaopatrzyć się w odpowiednie pudełka na żywność, najlepiej by były różnych rozmiarów. Jesteś na diecie, musisz spożywać wszystkie posiłki o określonych porach, wiec to bardzo istotne aby jedzenie było razem z Tobą.


Bardzo ważne! Jeśli jakaś czynność zajmie tylko 5 minut to jej nie zapisuj i zrób ją teraz. Dotyczy to szczególnie telefonów, które musisz wykonać.

Planowanie zdrowego żywienia wcale nie jest proste, wiemy o tym dlatego pierwsza wizyta w OTC trwa tak długo. Zaczynasz nowy etap w swoim życiu i potrzebujesz profesjonalnego wsparcia. Radząc się specjalistów z OTC i korzystając z naszego doświadczenia zaoszczędzisz to co jest najcenniejsze dla Ciebie- czas :)

W cenie konsultacji lekarskiej otrzymasz  u nas indywidualnie dobraną dietę która jest jednocześnie listą zakupów, dzięki niej nie musisz się zastanawiać w sklepie czy kupić dany produkt czy nie.
Dobrze wiemy ile i jakich składników odżywczych potrzebujesz aby czuć się wspaniale i być zdrowym.
A.M. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...